• sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05
 • sns01

Мултифункционални сјај небесно тело FS-1002

Краток опис:

Глобус е полнење фенерче и еднократно сјај стап. Што ја елиминира потребата да се купи замена на батерии и еднократна употреба сјај стапчиња. Своите преносни дизајн го прави земајќи фенерче со вас лесна и својот концепт за заштеда на енергија патент ќе се зголеми животниот век на батеријата. Глобус има литиум-јонска батерија која приклучоци во било кој USB порта (кабел е вклучен), хибрид на владата која ги комбинира сјај-во-темно и кратки рафали на светлината да се зголеми животниот век на батеријата, и на владата темно сензори, така што тоа ќе се претвори само кога е темно.

детали за производот

Тагови производ

Што е тоа?
Глобус е полнење фенерче и еднократно сјај стап. Што ја елиминира потребата да се купи замена на батерии и еднократна употреба сјај стапчиња. Своите преносни дизајн го прави земајќи фенерче со вас лесна и својот концепт за заштеда на енергија патент ќе се зголеми животниот век на батеријата. Глобус има литиум-јонска батерија која приклучоци во било кој USB порта (кабел е вклучен), хибрид на владата која ги комбинира сјај-во-темно и кратки рафали на светлината да се зголеми животниот век на батеријата, и на владата темно сензори, така што тоа ќе се претвори само кога е темно.
Чувајте еден во вашиот автомобил, чанта, ранец, или прикачете за клучеви.

Како работи?
Притиснете го копчето за да се користи како светилка
Притиснете го и држете го копчето додека трепка еден временски ова е режимот на хибрид. Хибриден режим испраќа кратки рафали на светлината на секои две минути одржување на светат во темница лице блескав супер светло. Батерии ќе трае до 100 часа со едно полнење на хибрид на владата.

За уште повеќе прес-ефикасност и држете го копчето додека трепка две times- само активира сензорот за светло сега Глобус ќе функционира само во хибрид на владата кога е темно. Па можете да го клип на вашиот ранец и заборави за тоа.
Не грижете се за overusing небесно тело како што ја надополни вашиот мобилен телефон ... само да го приклучиш во USB порт. За да го користите Глобус под вода (до 200 мм / 300ft). Изберете режим. Отстрани лизга прстен. Место во капсула. Завртка капакот на цврсто. Глобус е тестиран до 100m.

Карактеристики:
Батерија: Литиум-јон батерија на полнење (вклучени)
USB приклучок и кабел за поврзување

Ефикасна:
30x поефикасен отколку традиционалните LED светла
3 режими на работа за заштеда на енергија од батеријата
Пренослив:
1,5 унци
Спецификации: 37mm x 25mm
 • Тема:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Онлајн Chat!