• sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05
 • sns01

Мултифункционален факел, Мултифункционален Фенерче-FS-1001

Краток опис:

Овој производ е само светилка што некогаш ќе се исполнат. Тоа е комбинација на сите функции на традиционалните рефлектори и нешто сосема ново и специјални !! Мора да го сакам! 300 Лумен рефлектор (висока strobe-ниско) 6 LED работа светлината, 6 LED УВ / црна светлина

детали за производот

Тагови производ

ШТО Е производот?
Овој производ е само светилка што некогаш ќе се исполнат. Тоа е комбинација на сите функции на традиционалните рефлектори и нешто сосема ново и специјални !! Мора да го сакам!
300 Лумен рефлектор (висока strobe-ниско)
6 LED Work Light
6 LED УВ / црна светлина
Црвена леќа филтер
Повторно Сјај Stick
ААА батерија на
Powerful Function

4

HOW DOES THE POWERFUL FUNCTION WORK?
Покривање на LED диоди со еднократно сјај стап. Завртете го копчето за LED диоди за околу 3 секунди. Вие само обвинет сјајот стап. Сега го користат сјај стап во својата светлина и ги зачувате вашите батерии.

Како ли на фенерче ЦИКЛУС на свој?
Притиснете и држете го "On" копчето, додека светлото трепка. Производот е сега работат во заштеда на енергија циклуси. Сега можете да се одржи осветлување сјај стап без одвод на вашите батерии.

КАКО еднократно GLOW STICK работа?
Во внатрешноста на сјајот стап еднократно се гигант кристали на стронциум алуминатен. Ова е најпаметните, најбрз полнење, и најдолго блескав сјај-во-темно на пазарот. Мислам на како светат во темница ѕвезди ќе се држи на таванот, но на стероиди.

03

Што го прави нашето сјај-во-темно така светла?
Традиционалните сјај-во-темно доаѓа во прав, мислам на прав како милиони мали сунѓери кои ја апсорбираат светлина за полнење. Откако целосно наполнета секој поединец на честички емитира сјај на ниско ниво се додека не снема на енергија. Ова е причината зошто традиционалниот светат во темница не е толку светла, бидејќи честички се толку мали износот на светлината што може да се одржи и емитуваат е минимална. Со оглед на тоа сјај кристали на овој производ се гигант, нивната огромна големина на честички им овозможува да апсорбира повеќе светлина и емитуваат повеќе светлина за подолго време. А да не зборуваме од кристали се толку големи очите ќе ги доживуваат како посветла. Тие се како сунѓери огромна светлина!

ЗОШТО УВ светлина?
Вклучување на редовна светилка во темница може да уништи вашата ноќ визија или подготви несакано внимание на вашата локација, па ние даде скришум функција оваа светилка со вклучување на црна светла. Користете црна светла за да ги зачувате вашите ноќно или едноставно не сакаат да ги преплаши риба на вашиот риболов патување. Исто така можете да го користите производот да се најде скорпии, миленичиња дамки, ознаки за безбедност, и многу повеќе. Ние не го користат црвено светло, бидејќи не ќе наплаќаат нашите кристали.

02

Зошто Две БАТЕРИЈА опции?
Оваа светилка е за сите флексибилност и сигурност, па ние се нудат на корисниците две различни пакети на батеријата: 3 ААА батерии (не е задолжително) и 1 USB батерија на литиум јонска батерија.

Одвојува RED ОБЈЕКТИВ филтер?
Користете црвена филтерот за објектив кој е во склопот наоѓа на дното на вашиот фенерче.

05

 

Like it, but just wanna get one piece?Here is the channel for your buying:

http://www.ksdoingb2c.com/unique-amp-multifunctional-flashlightoutdoor-flashlighttravel-flashlight-fs-1001-p0012.html

 

 


 • Тема:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Онлајн Chat!